Rady Porady
 
Review basket                    
Alcoholism...                        

Alkoholizm... alternatywnie 

Co to jest alkoholizm.  Alkoholizm posiada wiele definicji i tak np; 
Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, nieuleczalną i śmiertelną (choroba to proces patologiczny zaburzeń czynności organizmu).
Alkoholizm jest  to uzależnienie od srodka psychoaktywnego, w tym wypadku alkoholu (innym środkiem psychoaktywnymi jest np. narkotyk).
Alkoholizm jest chorobą duszy jak twierdzą niektórzy.
Jeszcze inni twierdzą. że alkoholizm to po prostu sposób na życie niektórych osób, to ich świadomy wybór z wytłumaczeniem siebie przed samym sobą. To wybór destruktywnego stylu życia, bez poczucia odpowiedzialności za swoje czyny.... 

A może to po prostu ucieczka, ucieczka od: emocji, niepowodzeń, problemów, stresów, nieudanych działań, niespełnionych ambicji, od nudy, itp.
Jest kilka grup alkoholików. Jedna grupa to picie regularne, a często “picie do upadłego”, kiedy tylko nadaży lub nie nadaży się okazja.  Inna grupa to picie np. kilka razy w tygodniu, jeden dwa drinki, żeby się „rozluźnić”  (taki nie wygląda nawet na pijanego, po nim nie widać – taki nie straci  prawa jazdy, itp.) Jeszcze inna grupa to alkoholicy, którzy mogą wytrzymywać bez alkoholu miesiące a nawet lata, aż pewnego dnia piją „znów do upadłego”.  Są ludzie, którzy nie potrafią się zrelaksować bez alkoholu.

Najbardziej nieszczęśliwi ludzie na tej planecie to “trzeźwi alkoholicy”, tzn. alkoholicy, którzy nie piją tylko dlatego, że używają silnej woli, przez co bardzo się męczą.

Alkoholizm rani nie tylko pijącego, ale wielu bliskich. Jest to więc problem, który często jest przyczyną wielu tragegii.

Przyjęło się, że alkoholikami są przeważnie mężczyźni, okazuje się, że problem alkoholizmu wśród kobiet, szczególnie w krajach zachodnich, to
bardzo duży problem - wysokie statystyki.
Mówi się, że alkoholizm jest chorobą dziedziczną, czyli jest zapisany w genach i taki ktoś ma genetyczne predyspozycje stania się alkoholikiem. Mówi się, że osoba taka upije się tak, że straci pamięć – czyli ma kompletny black-out – część mózgu przestaje pracować. Osoba taka wciąź może chodzić, mówić, czy nawet jechać samochodem – ale tego nie pamięta.  Osoba z wrodzonymi predyspozycjami alkoholika znajduje w alkoholu jedyną możliwość pełnego relaksu/odprężenia. Osoba taka powie, że po raz pierwszy w życiu czuła się ”tak wspaniale”.  

Wielu alkoholików wie że ma problem, ale nie wie co z tym zrobić, jak to zmienić, jak sobie z tym poradzić. Takim ludziom należy pomóc uwolnić się od uzależnienia alkoholowego. 


A oto recepta:
Korzeń Kudzu to skuteczny środek (1 łyżeczka na szklankę wody, lub jako doskonała przyprawa do sosów, zup itp. – 9 gram dziennie), żeby nie ciągnęło do picia - na uwolnienie się od nałogu. Można wsypywać osobie pijącej do alkoholu  - też działa. Osoby spożywający kudzu nigdy nie staną się alkoholikami - szczególnie istotne dla młodzieży

L-glutathione 1 kapsułka 2 x dziennie na pusty żołądek (czyści kwas moczowy, oraz bardzo silny anty-utleniacz), 
Vit C 1000mg
2 x dziennie 2 kapsułki, 
Vit B12 najlepiej w płynie 10 - 15 kropli 2 x dziennie, 
Milk Thistle
  1 łyżka 2 x dziennie (oczyszcza wątrobę),
więcej informacji

Fiber Buddy 1 łyżeczka na szklankę wody 2 x dziennie (należy wydalić  toksyny z organizmu), więcej informacji
Minerały Schindele 1 łyżeczka dziennie (aby odbudować równowagę mineralną organizmu), więcej informacji.

Bardzo zdrowo jest mieć hobby, coć co sprawia przyjemność.
Ktoś mądry kiedyś powiedział: cokolwiek człowiek robi musi mieć pasję w życiu i musi w to wkładać serce, wtedy się człowiek spełnia, tzn. tylko wtedy jest naprawdę szczęśliwy.
Monique

P.S. Taka sama kuracja dla osób palących, dla narkomanów, dla osób uzależnionych, itp.

Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.

Katalog Produktów tutaj
Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat.
Mamy Tysiące Wdzięcznych Klientów 

              Home

              Back

Catalog  |  Fiber Buddy  |  Weight Care Products  |  Herbs from Peru  |  Supplements  | Purchase  |  Very Unique Items  |   About Us  | Links of Interest Add Link | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program.
Your use of information available on or through this site is your own responsibility and at your own risk. 
Legal Information
Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.