Rady Porady

STRES ... alternatywnie
 
                             
Co to jest stres?
Stres to przepaść między tym jak by się chciało żeby życie wyglądało, a tym jak je widzimy czy przeżywamy.  Stres jest mentalnym lub emcjonalnym przestojem, jeśli jest przeciągany prowadzi do zmęczenia, strachu, agresji, regresji, apatii, depresji i tak dalej, lista jest długa i wyliczanki do niczego nie prowadzą...

Ktoś powiedział: to nie ważne, że ktoś robi to co mi nie odpowiada, nie ważne że ktoś mówi to co nie chcę usłyszeć, nie ważne że ktoś mnię nie akceptuje, nie ważne, że ktoś ma zupełnie inne zdanie niż ja – jedynie ważne jest to jak ja na to reaguję.
Należy przyznać brzmi to logicznie.  Wiadomo; zmienić kogoś na siłę, jest rzeczą raczej niemożliwą, nie mówiąc o moralnej stronie sprawy. Każdy ma wolną wolę, bo tak nas stworzono, w związku z tym nakazy, szantaże, wymówki, awantury – to rozwiązanie czy zmiana zwykle krótkotrwała. Stres nie jest przyjemnością, więc należałoby coś z nim zrobić, chyba, że ktoś lubi trwać w tym stanie (to dalej nie czyta).
Jest wiele teorii i tysiące książek na temat kierowania stresem (ang. stress management), oraz dlaczego jednych ludzi dotyka bardzej innych mniej (nie zakładamy, że kogoć nie dotyka bo ktoś ma taaakie życie, że pozazdrościć – bo to nie prawda – życie „tłucze” każdego jednakowo, tyle że nie w to samo miejsce). Na pewno należy nauczyć się reagować czy nie reagować na sytuacje stresowe (może warto policzyć do dziesięciu – a potem powiedzieć jeśli to konieczne – nie coć co zaboli kogoś, raczej, że to boli – i tyle..).
Stres wyczerpuje i niszczy nerwy, obniża trawienie, podwyższa ciśnienie, zakwasza, powoduje fermentacje i gazy, alergie, wysypki, egzemy, łuszczyce, itp. Należy nauczyć się odpoczywać, pójść na spacer, popracować w ogrodzie, obejrzeć komedię.
Poniżej kilka sprawdzonych naturalnych środków, które pomogą w walce ze stresem.
Nerwotonik (uspokaja, usuwa złe sny, wycisza, rozluźnia nerwy, odbudowuje osłonę nerwów, poprawia koncentrację). Zestresowanym i nadpobudliwym dzieciom podawać Kidalin (działa jak Nerwotonik plus osłabia agresję). Minerały Schindele’s (
minerały to podstawa – to budulec, to najważniejsze – nie witaminy – minerały. Witaminy organizm sam musi produkować z warzyw, owoców; z pożywienia, jeśli bierze się regularnie witaminy, organizm leniwieje i przestaje je produkować. Witaminy są wskazane po chorobie, po silnym osłabieniu - kiedy chce się pomóc osłabionemu organizmowi).
Dobrać odpowiednią Esencję Kwiatową Dr Bacha (
Dr Edward Bach studiował medycynę na Universytecie College Hospital, w Londynie i pracował tam jako chirurg. Prowadził on również praktykę ogólną, oraz pracował jako bakteriolog i patholog. Pracował przy szczepionkach, znane i używane są do dziś – za co był nawet nominowany do Nagrody Nobla. Pomimo wielu sukcesów w karierze medycznej, porzucił ją niezadowolony z faktu, że lekarze muszą zajmujmować się bardziej chorobą samą w sobie, a nie chorym, ignorując pacjenta i jego cierpienia. Krok po kroku, jedno po drugim znajdował środki uzdrawiające specificzny mentalny stan pacjentów oraz ich specyficzne emocje. Zauważył, że kiedy podaje im esencje kwiatowe na osobowości i uczucia-emocje, ich nieszczęścia i fizyczny dyskomfort zaczynają zanikać, a ciało odblokowuje się i uwalnia siły samo-uzdrawiajęce. Skompletował on całą serię 38-miu esencji kwiatowych na każdy emocjonalny problem). 

Warto spróbować Esencje Kwiatowe Dr Bacha, np. Rescu jest doskonała na sytuacje wyjątkowe – egzamin, rozpacz, szok, lub esencje wg daty urodzenia, lub wg emocji która nam przeszkadza.
Jest bardzo istotne, dodać nerwom odżywki, wzmocnić je, pozbyć się stresu, ale najważniejsze to cieszyć się każdą chwilą życia.
Monique

Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.

Ceny są podane na stronie Products & Prices (menu z lewej strony), jeśli nie wyświetlone, prosimy nacisnąć ponownie nasz adres www.weight-care.com.

Nie wszystkie artykuły, które posiadamy w sklepie, są podane na naszych stronach - jest tego po prostu za dużo. Prosimy więc o e-mail lub telefon (905) 278-0732 podamy aktualną cenę produktu.

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat.

              Home

              Back

About Us |Fiber Buddy  | History | Herbs from Peru  |  Weight Care Products | Products & Prices | Statistics | Success | Purchase | Contact Us | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program. Legal Information

Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.