Rady Porady

Siła koncentracji i pamięci........alternatywnie

Zapominanie, roztargnienie, trudności z koncentracją to problemy związane nie tylko z wiekiem, jak się ogólnie przyjęło. Coraz częściej dzieci i młodzież ma tego typu problemy.  Emocje takie jak depresja, irytacja, smutek, żal, strach, agresja etc, mogą wpływać ujemnie na pamięć oraz koncentrację. W momencie kiedy staje się to zauważalne dochodzi do tego panika (starzeję się, mój mózg przestaje pracować, lub; dziecko ma za dużo obowiązków, za dużo stresu, lub myśli za dużo o bayblades etc.. i nie może się skoncentrować), co jeszcze bardziej utrudnia prawidłową pracę mózgu. Faktem jest, że ludzie żyją w przyspieszonym tempie, nie odżywiają się regularnie i prawidłowo, nie dosypiają, nie odpoczywją wystarczająco i inteligentnie, nie potrafią się ralaksować, szukają winnych za swoje niepowodzenia tracąc na to wiele czasu i zdrowia, itp, itp.
Co więc należałoby zrobić, jak temu zaradzić, czy w ogóle warto, czy można coć zmienić...
Oczywiście, że warto zmienić, a nawet należy, inaczej mózg zacznie wolniej i wolnie pracować, pamięć bądzie słabsza i wolniejsza z upływem czasu – a tego nikt ani sobie ani nikomu nie życzy. Każdy odpowiada za siebie i albo sobie radzi albo staje sią ofiarą.
Wielu osobom z wiekiem zwężają się arterie, zredukowany przez to dopływ krwi do mózgu dostarcza mniej tlenu. Z całego zapotrzebowania organizmu na tlen, mózg zużywa około 20%.
Narodowy Instytut Wieku (National Aging Institute) opublikował dane stwierdzające, że osoby powyżej 70 lat intelektualnie i umysłowo nie starzeją się, umysły mają bystre i odznaczają się doskonałą pamięcią. Stwierdzono, że tylko około 10% populacji seniorów na tym kontynencie traci częściowo lub całkowicie pamięć i to z reguły na skutek miażdżycy, wylewów, itp.  A więc twierdzenie, że umysł się starzeje jest nieprawidłowe. Niektórzy twierdzą, że umysł jałowieje – to może być prawdą bez względu na wiek, dla kogoś może to być nawet dobre wytłumaczenie przed samym sobą.

Jeżeli przyczyna wolniejszej pracy umysłu związana jest z miażdżycą, czy wylewem należy zrobić wszystko aby poprawić dopływ krwi do mózgu. Pomocna w tych wypadkach bardzo okazuje się ostra papryka (Cayenne 45000 do 90000) 1/3  łyżeczki zwiększać do 1 płaskiej łyżeczki na szklankę zimnej wody po śniadaniu. Nie należy się obawiać – papryka to również doskonałe zioło na wrzody żołądka, zaziębienia, kłopoty z gardłem, cholesterol, rozcieńczenie krwi, itp.
Wiadomo, że prawidłowo dotleniony mózg, działa sprawniej, a więc więcej tlenu – chodzić regularnie na spacery – codziennie chociaż 30 minut. Jeśli nie ma czasu na spacer czy rower – wziąć 2 łyżki Chlorophylu na 1/2 szklanki wody 2 x dziennie. Chlorophyl jest także doskonałym środkiem odkwaszającym organizm. Minerały Schindele’s 1 łyżeczkę dziennie. Witaminy B9, B6 i Vit E są bardzo wskazane. Vit B9 400 mcg dorośli, 200 mcg dzieci (niezbędna do produkcji nowych komórek, przeciw anemii - niezbędna do produkcji hemoglobiny we krwi, działa dodatnio na system nerwowy, działa pośrednio na produkcję”neurotransmitor’a” - przekaźnika międzykomórkowego  - seratoniny, zapobiega wylewom, obniża cholesterol,  itp). Gingko Biloba 60mg 2 kapsułki rano (to idealne zioło na mózg; dla młodzieży 1 kapsułka dziennie skróci czas nauki o co najmniej 30%, dla osób dotkniętach Alzheimer'em – 2 do 4-ch kapsułek dziennie). Vit E 400  -1 kapsułka, Salmon Oil 1 kapsułka, Olej z Siemienia Lnianego (Flax Oil) 1-2 łyżki dziennie, lub 4 kasułki (4000mg dziennie). Kwasotłuszcze nienasycone uważane są, nie tylko przez Naturpopatów, za doskonałe pożywienie mózgu. 
Tak więc nie warto wpadać w panikę, tylko dożywiać mózg, a wszystko wróci do normy.
Monique
Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.

Ceny są podane na stronie Products & Prices (menu z lewej strony), jeśli nie wyświetlone, prosimy nacisnąć ponownie nasz adres www.weight-care.com.

Nie wszystkie artykuły, które posiadamy w sklepie, są podane na naszych stronach - jest tego po prostu za dużo. Prosimy więc o e-mail lub telefon (905) 278-0732 podamy aktualną cenę produktu.
Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat.

              Home

              Back

About Us |Fiber Buddy  | History | Herbs from Peru  |  Weight Care Products | Products & Prices | Statistics | Success | Purchase | Contact Us | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program. Legal Information

Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.