Rady Porady   
 
Review basket                                   

Ziołowy Błonnik dla Zdrowia i Urody ...... alternatywnie 
                 

Każdy wie lub gdzieś słyszał, że pożywienie bogate w blonnik dodaje zdrowia. Błonnik to podstawa prawidłowego funkcjonowania systemu trawiennego.
Brak błonnika w diecie to zaproszenie kłopotów zdrowotnych. Wiele dolegliwości takich jak; nieregularne wypróżnienia, zaparcia, biegunki, bóle, wrzody, problemy skórne (wypryski, swędzenia, egzemy), kamienie żółciowe, hemoroidy, itp. są często skutkiem braku błonnika w codziennej diecie.
Autorytety świata medycznego oraz organizacja zdrowia WHO, stwierdzają, że rak jelita jest minimalny w społeczeństwach krajów trzeciego świata, gdzie codzienna dieta jest bogata w błonnik, w odróżnieniu do typowej zachodniej "cywilizowanej" diety, gdzie błonnik jest niemalże nieobecny w codziennym pożywieniu, lub jeśli obecny to tak przetworzony, że stracił swoje podstawowe właściwości. Dieta naszego "cywilizowanego" świata jest za to bogata w tłuszcze nasycone, krochmale, cukry złożone oraz komponenty sztucznej chemii (do smaku i koloru).
Błonnik roślinny usuwa zaparcia, obniża cholesterol i trójglycerydy we krwi zmiejszając ryzyko miażdżycy, stabilizuje stężenie glukozy we krwi, zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych, zmniejsza ryzyko nowotworów jelita grubego, pomaga w usuwaniu toksyn, blokuje w jelitach wchłanianie toksycznych metali ciężkich, itp. 
National Cancer Institute - Narodowy Instytut Raka - rekomenduje minimum 20 - 40 gram błonnika w codziennej diecie, stwierdzając m.i.: "czym więcej błonnika, tym mniejsze ryzyko raka jelita".

Co to jest błonnik? Błonnik inaczej włóknik jest węglowodanem występującym w ściankach komórek roślin, nie jest on trawiony przez organizm ludzki. Błonnik przede wszystkim reguluje prawidłowe wypróżnianie. Dużym jest ryzykiem dopuszczać do nieregularnych wypróżnień i zaparć. Regularne używanie środków przeczyszczających (laxatives) nawet tych ziołowych - to hazard zdrowotny, powoduje między innymi; zupełne zastopowanie ruchu robaczkowego jelit (mechanizm organizmu odpowiedzialny za wypróżnienia), coraz silniejsze zaparcia, uszkodzenie ścianek jelit, bóle podbrzusza, zachwianie równowagi wodnej organizmu, itp.

Wiele osób spożywa regularnie płatki owsiane – są one smaczne, posiadają błonnik, jednak osoby z problemami czy bólami kości powinny mieć na uwadze, że płatki owsiane pomagają wypłukiwać wapno.
Niektóre świeże warzywa są bardzo dobrą formą błonnika, ale nie każdy ma czas i ochotę, żeby je przygotować i spożywać w odpowiednich ilościach. To samo dotyczy niektórych owoców (soki owocowe - nie posiadają błonnika).
Najlepiej działające błonniki to te z ziół. Najpopularniejszym błonnikiem ziołowym jest psylium, problem w tym, że psylium działa tylko na około 38% ludzi.
Fiber Buddy to unikalna mieszanka błonników ziołowych i ziół, które efektywnie oczyszczają jelita i system trawienny z odłogów i odchodów. Mieszanka ta jest wynikiem kilku lat studiów i testów, z precyzyjnie przeliczonymi i wyważonymi komponentami chemicznymi wszystkich 23 ziół w niej zawartych. Oprócz wielu pożytecznych funkcji takich jak: usunięcie odłogów, które gromadzone są latami, oczyszczania jelita cienkiego i grubego, oczyszczania trzustki i wątroby, itp., pomaga przywrócić utracony ruch robaczkowy, przyjmowana regularnie pomaga trawienu i lepszemu przyswajaniu pokarmów. Regularne przyjmowanie Fiber Buddy ma dodatni wpływ na nerwy, cerę, włosy i paznokcie. Jedyny mankament tej pożytecznej mieszanki ziłowej to smak, ale tak to już jest, jak coś jest zdrowe to jest nie smaczne, “czym bardziej nie dobre tym bardziej zdrowe” – jak mawiają zwykle nasze Babcie..
.
Monique

Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.


Nie wszystkie artykuły, które posiadamy w sklepie, są podane na naszych stronach - jest tego po prostu za dużo. Prosimy więc o e-mail lub telefon (905) 278-0732 podamy aktualną cenę produktu.
KATALOG Produktów tutaj
Wysyłamy nasze produkty na cały œwiat i mamy Tysiące Wdzięcznych Klientów  

              Home

              Back

Catalog  |  Fiber Buddy  |  Weight Care Products  |  Herbs from Peru  |  Supplements  | Purchase  |  Very Unique Items  |   About Us  | Links of Interest Add Link | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program.
Your use of information available on or through this site is your own responsibility and at your own risk. 
Legal Information
Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.