Rady Porady 

Astma, Bronchit .....alternatywnie 
                                           

Astma inaczej
dychawica (zadyszka) oskrzelowa, przejawiająca się napadami duszności wydechowej,  zwykle jest następstwem uczulenia (alergii).

Bronchit jest to nieżyt oskrzeli (zapalenie sluzówki oskrzeli), powodujący dużą produkcję flegmy oraz inne zmiany w organizmie. Zwykle jest wynikiem infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Może być również spowodowany kurzem, alergią, dymem, lub środkiem chemicznym. U dzieci najczęstszą przyczyną jest wirus lub bakteria. Bronchit może być także wynikiem ataku astmy, lub zwyczajnego przeziębienia. Wynikiem bronchitu może być zapalenie płuc, a nawet gruźlica.

Najczęstsze początkowe objawy to: wyciek z nosa (katar), dreszcze, podwyższona temperatura ciała, ból gardła, bóle pleców i mięśni. W początkowej fazie może wystąpić suchy kaszel, dzieci mogą przy tym wymiotować.  Suchy kaszel przekształca się w kaszel z dużą ilością flegmy.
Niektóre źródła twierdzą, że astma i bronchit to choroby, które pojawiły się dopiero w dwudziestym wieku, a w ostatnim dziesięcioleciu liczba osób, które zmarły w wyniku ataku astmy zwiększyła się sześciokrotnie. Osoby z astmą lub bronchitem z reguły otrzymują Ventolin lub inny inhalator (a jest ich w aptekach coraz więcej różnego rodzaju), który nie leczy a jedynie minimalizuje skurcze oskrzelików przy wydechu. Fachowa pomoc lekarska na pewno pomaga złagodzić symptopmy, ale co dalej....

Wg. medycyny alternatywnej Astma jest chorobą związaną z nieprawidłowym odżywianiem i wydalaniem. Organizm nie odżywiany prawidłowo, przeładowany skrobią, cukrem, solą i tłuszczami, traci witalność, system nerwowy traci swoją “elastyczność”. 
Uważa się też; że astma jest wynikiem zachwiania podstawowej równowagi emocjonalnej człowieka czyli emocji miłości. Wynikiem czego jest strach, mówi się np: „tak się przestraszyłam/łem, że mnię zatkało”, czy „sparaliżowało”, "nie mogłem/łam złapać oddechu".
 

Leczenie astmy i bronchitu jest procesem bardzo złożonym i długotrwałym. Każdy przypadek powinno się rozpatrywać osobno – każda osoba jest inną jednostką emocjonalną i fizyczną. Poniżej parę ogólnych wskazówek, które mogą być przydatne.
1) Na kaszel, który bardzo wyczerpuje organizm, bardzo dobrze działa Asmachilca – zioło z Peru – jedna szklanka na noc – dobrze ciepła. W dzień parę kropli Elecampane lub Lobeli, bez rozcieńczania –  kiedy łapie atak kaszlu.  Dzieciom można podawać sok z cebuli z cukrem, lub wywar z cebuli (cebulę całą zalać jedną szklanką wrzątku i odstawić pod przykryciem na parę godzin lub na noc) – pić łykami – co godzinę lub dwie.  Nacierać mocno plecy, piersi i stopy odpowiednimi olejkami np. Olbas Oil rozmieszany z kremem, lub Vicks-VapoRub oraz skarpety na noc - obowiązkowo. Husteczkę z paroma kroplami olejku Eukalyptusowe trzymac na poduszce podczas snu.
2) Kelp  4 - 6 kapsułek ze szklanką dobrze ciepłej wody na czczo – doskonale odtruwa.
3) Herbata z liści pokrzywy bardzo skutecznie czyści krew i nie tylko (jest też doskonała na reumatyzm).
4) Vit C 1000mg 2 x dzień po 1 kapsułce, Vit E 400i.u. – 1 kapsułka dziennie
Najważniejsze przy każdym leczeniu jest prawidłowe wypróżnianie – Fiber Buddy  – to najlepszy sposób, oraz balans mineralny – Minerały Schindele – to najlepiej wchłaniające się minerały. Prawidłowa dieta - bardzo bardzo ważna: odstawić mleczne produkty, jak najmniej mięsa i tłuszczów, soli, cukrów, jaj, cukier zastąpić miodem.   Jeśli ma się wystarczająco silną wolę i chce się pozbyć kłopotów z oddychaniem i nie tylko – doskonale działają głodówki, nie na wodzie - na sokach – pić soki z warzyw, z owoców (bez pomidorów), przy tym brać Fiber Buddy żeby maksymalnie uruchomić wydalanie toksyn i flegmy.

Jeśli chodzi o strach.... o tym może innym razem.
Monique

Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.

Ceny są podane na stronie Products & Prices (menu z lewej strony), jeśli nie wyświetlone, prosimy nacisnąć ponownie nasz adres www.weight-care.com

Nie wszystkie artykuły, które posiadamy w sklepie, są podane na naszych stronach - jest tego po prostu za dużo. Prosimy więc o e-mail lub telefon (905) 278-0732 podamy aktualną cenę produktu.
   
Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat.

              Home

              Back

About Us |Fiber Buddy  | History | Herbs from Peru  |  Weight Care Products | Products & Prices | Statistics | Success | Purchase | Contact Us | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program. Legal Information

Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.