Rady Porady

Alergie    ......alternatywnie
 
                      
Medycznie o alergiach mówi się, że jest to nadczynność systemu immunoligicznego.
Alergia to wrażliwość organizmu na szczególną substancję (alergen - irytant) - jedną lub więcej, na którą inny organizm nie reaguje. Może to być spowodowane żywnoscia, spożywanymi lekami, lub niekorzystnym wpływem środowiska.  Alergie mogą być związane z sezonowymi lub nie sezonowymi irytantami.  Najczęstsze objawy alergii to;  łzawienie, zaczerwienione oczy i nos, napady kichania, lejący wodnisty katar - katar sienny,  kaszel, wysypki, swędzenia, itp. Najczęściej spotykane są alergie sezonowe wiosenno-jesienne na polen; pyłki roślin (traw, drzew, kwiatów, grzybów, itp), zwane również gorączką sienną. Statystyki podaja, że 25% do 40% populacji dotknieta jest różnego typu alergiami.
Jak to się dzieje, że jedna osoba jest alergikiem a inna nie? Dlaczego coraz więcej dzieci dotykają alergie – staje się to niemal modne, być uczulonym; na kota, na psa, na polen, na kurz, na czekoladę, itp.  Czy dzieci mają słabszy organizm – nie, ale dzieci są o wiele bardziej wrażliwe emocjonalnie. W obecnych czasach, dzieci bombardowane są stresem i strachem. Zamiast ganiać po podwórkach, żeby się rozładować, siedzą przy komputerze lub TV. Nie wysypiają się dostatecznie, nie jedzą gorącej kaszy mannej na śniadanie, często nie mają z kim pogadać, czy komu się wyżalić....
Wiadomo, że nadwrażliwość z uczuciem strachu potrafi wytrącić system immunologiczny z równowagi. Do tego dodać nieprawidłową dietę (która regularnie zakwasza organizm) i problem gotowy. Dziecko zaczyna kichać, potem jest kaszel, który zamiast zanikać nasila się, nie leczony prawidłowo, może przekształcić się w astmę.  Dorośli często reagują podobnie; niepewność jutra z uczuciem strachu może zainicjować długotrwałą alergię, której nigdy przedtem nie było.   
Bardzo niekorzystną rolę przy leczeniu alergii (jak i każdej innej dolegliwości) odgrywa stress; należy więc go regularnie minimalizować, a najzdrowiej -  wyeliminować zupełnie (Nervotonic dla dorosłych, Kidalin dla dzieci – wspaniale działa, lub Esencje Kwiatowe Dr. Bacha). Można się wtedy spodziewać pozbycia się alergii zażywając zioła takie jak: herbata z liści pokrzywy (gotowana), Extract na Alergie w płynie – Allertonic (skuteczna mieszanka ziołowa), bardzo dobre rezultaty daje też; Kwas Mlekowy (Lactic Aciddziała na przysadkę), Colloidalne Srebro  – czyści zatoki.  Jeśli występuje kaszel – Asmachilca, Huira Huira, lub Wira Wira -peruwiańskie zioła działają wspaniale i niemal natychmiast niwelują kaszel wypłukując równocześnie flegmę. Na wzmocnienie i wybalansowanie systemu immunologicznego - herbata z Cat’s Claw  (Vilcacora) plus Pau d’Arco (Taheebo) – pół na pół, ponadto Fiber Buddy - należy odtruć organizm oraz pozbyć się flegmy gromadzonej latami (można podawać dzieciom od 14 roku życia – młodszym podawać siemie lniane zmielone).  Wdychanie olejków eterycznych takich jak Eucalyptus i Lemon pomaga w czasie snu i nie tylko (na husteczkę parę kropli - powdychać).  Z codziennej diety należy wykluczyć; produkty mleczne, pszeniczne, alcohol, konserwowaną i kolorowaną żywność, pomarańcze i mandarynki, sardynki, tuńczyka, kraby, krewetki, napoje gazowane, smażone mięsa.  Należy ograniczyć zwierzęce proteiny, cukier, słodycze, sól.  Można używać cukier z owoców (frutcose), lub miód. W zastępstwie białej soli używać sól z selera, lub Celtic Salt (bardzo zdrowa).  Dieta powinna zawierać dużo zielonych warzyw, brązowy ryż, jabłka, z mięs; bardzo dobre sa ryby do 50 cm (nie za duże), baranina chuda, pieczywo pełnoziarniste żytnie (przypieczone w piekarniku lub tołsterze), oraz zupy (są zawsze bardzo zdrowe).
Medycyna alternatywna wspomaga i balansuje system immunologiczny. Silny system immunologiczny potrafi poradzić sobie z każdą dolegliwością.
    

Uwaga: Inne porady z cyklu "Radzi Monique" tutaj.

Ceny są podane na stronie Products & Prices (menu z lewej strony), jeśli nie wyświetlone, prosimy nacisnąć ponownie nasz adres www.weight-care.com.

Nie wszystkie artykuły, które posiadamy w sklepie, są podane na naszych stronach - jest tego po prostu za dużo. Prosimy więc o e-mail lub telefon (905) 278-0732 podamy aktualną cenę produktu.

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat.

              Home

              Back

About Us |Fiber Buddy  | History | Herbs from Peru  |  Weight Care Products | Products & Prices | Statistics | Success | Purchase | Contact Us | Home

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program. Legal Information

Comments? Mail to weight-care@weight-care.com © copyright Natural Remedies Haven Ltd.