Zioła z Peru     
 
 Review basket                         Katalog Produktów--> 

Bardzo Ważna Uwaga: Każdy kto przechodzi jakąkolwiek kurację powinien używać bardzo skuteczny błonnik, najlepiej Fiber Buddy, dla szybkiej eliminacji odpadów i toksyn z organizmu, które nie wydalone, krążą i dostają się do krwi zatruwając organizm.
 
Najlepszy Fiber to: Fiber Buddy
Masz problem - nie wiesz co zrobic sprawdź  RADY PORADY
Jak przygotować wywar ziołowy

Zioła wylistowane poniżej, uprawiane i zbierane etycznie jako dziko-rosnące lub częściowo uprawiane, bez używania nawozow, bez środkow bakteriobójczych i bez naświetlania (używanego przez wiele firm aby zabezpieczyć przed pasożytami). Ziemia została przetestowana na zawartość DDT (wyniki negatywne).

CIEKAWOSTKA dla TURYSTOW:
  Na wielu straganach w płudniowej Ameryce sprzedawana jest np. żywica Smocza Krew - Sangre de Drago rozcieńczana płynami do mycia naczyń - dlatego tak ważne jest solidne, sprawdzone, atestowane źrodło nabycia. Sprowadzamy zioła z Peru od siedmiu lat, od dużej firmy exportującej zioła i zatwierdzonej jako exporter przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Ochrony Srodowiska w Peru. Ziemia sprawdzona na DDT. U nas zaopatruje się w zioła z Peru wiele znanych światowych firm, które robią ekstrakty, herbaty, kapsułki, kremy, etc. z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Danii, Włoch, Japonii, Australii, USA, Kanady, etc.

Używając Zioł Peruwiańskich pomagamy utrzymać "płuca ziemi" - Rain Forest - oraz ich mieszkańcow.

Note: Jest wiele stron w Internecie opisujących różne użycia i właściwości różnach gatunkow roślin z Południowej Ameryki, lub tych samych gatunków ale z inną nazwą. Jest wiele informacji i materiałów naukowych publikowanych w Europie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, duńskim, węgierskim, włoskim, także wiele stron na dalekim wschodzie w języku japońskim, mandarian, cantonese, etc. Wielu lekarzy i nie tylko, na całym świecie wciąż sprawdza i bada działania i zastosowania ziół peruwiańskich. Wystarczy znać nazwę łacińską zioła, które się szuka i wpisać na SEARCH ENGINES.

Poniżej można znaleźć niektóre informacje, zebrane z różnych źrodeł; od naszych dostawców, od Curanderos czy Shamanow z Peru, Brazyli, Ekwadoru i Kolumbi, z artykołów prasowych, TV, Radio, od odbiorców i przyjaciół, słowem  "mądrości przyrody" zebrane w jakąś całość. Chętnie czytamy i publikujemy inne sprawdzone zastosowania ziół poniżej przedstawionych.


Książka "Rainforest Remedies - 100 Healing Herbs of Belize" autorzy
Arvigo, Rosita & Balick, Michael - jest dobrym źródłem informacji, napisana przez znane autorytety, jest do nabycia u nas (w języku angielskim). 

Poniżej podajemy parę informacji na temat paru ziół, które są do nabycia w naszym sklepie - hurtowni. Można wybrać z krótkiej listy, żeby przeskoczyć na wybrane zioło.

Zioła:

1.-
ABUTA   (Abutta officinalis); A. grandifolia (Mart.) Sandwith. Menispermaceae. “Abuta”,”Motelo sanango”,”Trompetero sacha”. 
2.-
ACHIOTE LEAF (Bixa orellana)  :”Achote”, “Achote amarillo”. 
7.-
ALGARROBO FRUIT (Prosopis pallida); P. Chilensis (Lam): Stuntz. Prosopis juliflora. Fabaceae.”Algarrobo”.
8.-
ALTAMISA or AJENJO (Ambrosia peruviana) Willd: Asteraceae. ”Altamisa”, ”Marco”, ”Marquito”, ”Peruvian ragweed
       
ANAMU  patrz MUCURA
10.-
AMOR SECO (Desmondium adscendens):  L. Asteraceae ,”Amor seco”, “Cadillo”, “Chilca”, “Isha sheta rao”, ”Pacunga”,  ”Pirco”, ”Dried love”.
11.-
ASMACHILCA (Eupatorium triplinerve syn. Aristeguietia gayana, Eupatorium ayapana, Wedd. King &Rob.: Asteraceaes. ”Asmachilca”,  “asnac”.
 
17.-
CAIHUA (Cyclanthera pedata) L. Schrad.: Curcubitaceae. ”Caigua”. 

      
CAT'S CLAW patrz UNA DE GATO
23.- CONDURANGO
(Marsdenia condurango, M. reichenbachii) Gonobulos condurango Triana : Asclepiadaceas. ”Condurango”, “Tucasillu”.
24.-
COPAIBA OIL (Copaifera officinalis, paupera), Copaifera officinalis, Copaifera reticulata Ducke.: Fabaceae. ”Copaiba”, “Copal”. 

28.- CUTI CUTI  (Notholaena nivea) Presl. Fern. Aspleniaceas.  “Cuti cuti”, ”raqui raqui”.
29.- CHANCAPIEDRA (Phyllanthus niruri) l.: Euphorbiaceae.”Chanca piedra”, “Sacha foster”, ”Stone breaker”.
30.-
CHUCHUHUASI
(Maytenus macrocarpa) R.&P. Briq. Celastraceae. ”Chuchuhuasi”, ”Chuchasha”, ”Chuchuasi”.
31.-
DRAGON'S BLOOD (Croton lechleri) Muell.-Arg.(Croton palanostigma) Euphorbiaceae.”Sangre de drago”,”Sangre de grado”,”Dragon´s blood”.
33.-
ESCOBILLA
/CANCHALAGUA (Schkuhria pinnata s. Scoparia dulcis) L. Scrophulariaceae. ”Escobilla”, “Ńuńo pichana”, “Piqui pichana” “Canchalagua” . ”Vasourinha” in Brazil.
34.-
FLOR DE ARENA (Tiquilia paronychioides) Boraginaceaes. ”Flor de arena”, “Yerba blanca”. 

37.-
GUANABANA LEAF (Annona muricata) L.: Annonaceae. ”Guanabana”, ”Chirimoya”,”Soursop”, "Nangka blanda", "Graviola", "Prickly custard apple", "Durian benggala", "Zuurzak"
 
38.-
GUAYABA LEAF (Psidium guayaba) L.: Myrtaceae. ”Guayabo”, ”Guayabo blanco”. “Guava”.
39.-
HERCAMPURI
(Gentionella alborosea) Gil. Fabris.: Gencianaceaes. ”Hercampuri”, ”hercampure”,“ bitter tea”.
40.-
HUIRA-HUIRA (Calcitium canescens)
41.- HUAMANRIPA (Senecio tephrosioides) Turcz.; Asteraceaes. ”Huamanripa”, ”huamanlipa”, ”huamanripa verdadera”. 
44.-
IPORURO (Alchornea castaneifolia) Willd. Juss.: Euphorbiaceae. ”Iporuro”, ”Iporoni”, ”Macochihua”.
45.-
JERGON SACHA (Dracontium loretense) Krause: Araceae. ”Jergon sacha”, ”Hierba del jergon”, ”Fer-de-lance”.
46.- MACA (Lepidium meyeneii, Cruciferae),
"Maka", "Peruvian Ginseng"
46.-
MANAYUPA
(Desmodium mollicum) Sw. DC.: Fabaceae. ”Manayupa”, ”Amor seco”, “Beggar-lice”.
47.-
MUCURA / ANAMU (Petiveria alliacea) L.: Phytolaccaceae. ”Anamu”, Mucura”, ”Micura”, “Mucura Hembra”, ”Sacha ajo”.
48.-
MULLACA LEAF  (Physalis angulata) L.: Solanaceae. ”Mullaca”,”Bolsa
  mullaca”,”Capuli cimarron”.
49.-
MUŃA  MUŃA (Minthostachys setosa) Biq.: Lamiaceaes. ”Muńa muńa”, ”Arash muńa”.
       PAU D'ARCO patrz TAHUARI 
50 -
OJE (Ficus insipida) Willd.var. insipida: Moraceae. ”Oje”, ”Doctor Oje”.

51.- QUININE- CHININA ( Cinchona officinalis)

53.-
PASUCHACA (Geraniun dielsianum) Knuth: Geraniaceaes.

56..-
RUE PERUVIAN - Ruta Peruwiańska (Ruta graveolens peruviana)
    
SANGRE DE DRAGO patrz DRAGON'S BLOOD 
 
56. b-
SHARK CARTILAGE - CHRZĄSTKA REKINA
60.- TAHUARI lub PAO DE ARCO / yellow: (Tabebuia serratifolia), "Lapacho", "Taheebo",  "Tahuari", "Palo De Arco", "Ipe", "Roxo", "Lapacho", "Ipes", "Trumpet Brush" Tabebuia: serratifolia, chrysanta, ochracea, impetiginosa
61.- UNA DE GATO lub VILCACORA czyli CAT'S CLAW (Uncaria tomentosa)
62.-
WIRA-WIRA (Gnaphalium vira-vira )
63.-
WINA WAYNA lub WINA WINA (Guaiacum officinale)
64.-
YACON (Smallanthus sonchifolius syn. Polymnia sonchifolia)

 

Lista ziół które są DO NABYCIA W NASZYM SKLEPIE/HURTOWNI oraz INFORMACJE  
1.- ABUTA  (Abutta officinalis); A. grandifolia (Mart.) CISSAMPELOS PAREIRA L.Sandwith. Menispermaceae. “Abuta”, ”Motelo sanango”, ”Trompetero sacha”, "Pareira", "Velvet leaf", "Ice Vine", "Pareira Brava", "False Pareira", "Bofrusiri"  Wyciąg z zioł i korzenia zmieszany z dzikim miodem używają sterylne kobiety (które nie mogą zajść w ciążę). Wyciąg z korzenia używany jest przy krwawieniach po-porodowych, alkoholowy wyciąg z korzenia przy reumatyźmie. Zmiażdżone liscie i kora wymieszane z rumem, używane są przez tubylców jako afrodyzjak.  Wyciąg z korzenia używany jako cardio-tonik, anty-anemik, anty-malaryczny. Wyciąg z liści używany jest na grypy i zaziębienia przez Indian "Sionas". Indianie "Wayapi" używają wyciągu z kory i łodyg przy bolach zębow. W Ekwadorze Indianie używają wywar z liści na ukaszenia węży i owadów 
Inni używają herbatę z korzenia przy ciężkich porodach, oraz nerwowych i słabych dzieciach z kolkami.
Zastosowanie: malaria, zaziębienia, grypy, żołtaczki, wrzody systemu trawiennego, cukrzyca, anemia, wysoki cholesterol, bole menstruacyjne, przed i po-porodowe bóle, na płodność dla Pań, na podtrzymanie ciąży, bóle zebow, reumatyzm, afrodyzjak, wrzody żołądka, środek przeciwbólowy, chroniczne zapalenia nerek i pęcherza - drog moczowych, diuretic............., etc.

2.- ACHIOTE LEAF
(Bixa orellana); "Annatto", ”Achote”, “Achote amarillo”, "Lipstick Tree",
"Bija", "Urucum", "Bixaceae", Annato Family - Cultivated. Indianie używają do barwienia żywności i dekoracji swoich ciał - do malowania ciał. Eksperymentuje się obecnie z wyodrębnieniem BIXIN'u. W północnych partiach Peru, wyciąg z liści stosuje się przeciw dezynteri, bakteribójczo, przeciw chorobom wenerycznym, jako afrodyzjak, astrigent. Liście używane są do problemow skórnych, zmiażdżone liście na USUWANIE BLIZN,  żółtaczka, anty-dezynteria, etc. Bardzo popularny środek na raka prostaty, etc.
Zastosowanie: problemy skórne, RAK PROSTATY, system trawienny, choroby nerek i dróg moczowych, choroby wątroby, itp. Efektywny środek do płukania gardła - na midgały, antidotum na zatrucie HCN (HYDROCYANIC ACID), na zapalenie spojówek, na oczy, na przyspieszenie gojenia się ran i oparzeń, poprawia trawienie, silny przeciw-utleniacz - niszczy wolne rodniki, etc.

7.- ALGARROBO FRUIT
(Prosopis pallida); P. Chilensis (Lam): Stuntz. Prosopis juliflora. Fabaceae "Algarrobo”, "Algaroba", "Mesquite", Kiawe".  Unripe fruit considered astringent, lactagogue;
Bardzo efektywny środek energetyzujący - super tonik, na nietolerancję laktozy, reguluje poziom cukru przy cukrzycy - bardzo skutecznie, doskonały środek przeciw anemi - szczególnie u dzieci i starszych osób a także dla sportowców; zawiera amino-kwasy, minerały i witaminy. Bardzo dobry w smaku o wysokich właściwościach odżywczych dla osob niedożywionych.
Zażywa się 1/2 łyżeczki suchego owocu 3 x dzień (smaczny tropikalny owoc)

8.- ALTAMISA or  AJENJO
(Ambrosia peruviana) Willd: Asteraceae. ”Altamisa”, ”Marco”, ”Marquito”, ”Peruvian ragweed”. 
Reumatyzm, anty-spazmatyczny, histeria, spazmy, uspokaja system nerwowy, na trawienie, tonik, reguluje nieregularne miesiaczkowanie, bóle migrenowe, bóle głowy, neuralgie, etc.
Używana  nie tylko przez Szamanow) z innymi ziołami do kapieli magicznych i religijnych rytuałów

10.- AMOR SECO
(Desmondium adscendens):  L. Asteraceae ,”Amor seco”, “Cadillo”, “Chilca”, “Isha sheta rao”, ”Pacunga”,  ”Pirco”, ”Dried love”, "Farmers friend", "Silne Plecy - Strong Back". 
Zastosowanie: Zucie i płukanie gardła pomocne przy zapaleniu migdałów, wywar lub kapsułki na: żołtaczkę, zapalenie migdałów, bóle gardła, bronchitowa-astma, nerki, nerwy, bóle głowy, angina,  przeciw dezynteri, przeciw robakom, suche liście na bóle zębów, wywar do podmywania - przy infekcjach, do kąpieli przy infekcjach dróg rodnych, na Filipinach z kwiatow i gotowanego ryżu robi się napoj alkoholowy, w Tongo wywar z kwiatu używa się na zatrucia pokarmowe. Suche liście wymieszane z oliwą z oliwek - na rany. Bardzo skuteczny środek na bóle w plecach oraz bóle spazmowe mięśni,

11.- ASMACHILCA
(Eupatorium triplinerve,
Eupatorium ayapana,  Aristeguietia gayana, Eupatorium gayanum, Asteraceaes.),  ”Asma chilca”,  “asnac”. Ziele zbierane dziko rosnące. Zastosowanie: bronchitis - zapalenie oskrzeli, kaszel, astma, przeziębienia, zatoki, drogi oddechowe, oczyszcza z flegmy, pomaga oddychać, działanie wyksztuśne, rezultaty widoczne po kilku dniach użycia, etc. Doskonale działa jako napar, ktory należy wdychać.
Pije sie 1 (jedną) szklankę wywaru na noc  - 1/2 łyżeczki zalać 1 szklanką wrzątku, przykryć, postawić na malutkim ogniu na 3-5 minut .
Nie wskazane jest wypić więcej niż jedną szklankę na dzień!   

17.- CAIHUA
(Cyclanthera pedata)
"Wild cucumber","korila". (Owoc)
Reguluje
poziom Cholesterolu oraz poziom cukru we krwi - pomocna przy miażdżycy, chorobach wieńcowych i chorobach związanych z krążeniem,  stosowane przy cukrzycy, reguluje ciśnienie.
Caihua jest najbardziej naturalnym and najlepiej działającym "rozpuszczaczem" tłuszczy (fat absorbent). Zamienia tłuszcz na energię, w związku z tym bardzo popularne zioło na energię - zmniejsza apetyt.  Oczyszcza ARTERIE, przyjmowane razem z Chuchuhuasi redukuje CELLULITES, wspomaga METABOLIZM przy odchudzaniu, itp

33.- CANCHALAGUA/ESCOBILLA, VASSOURINHA
(Schkuhria pinnata s. Scoparia dulcis) "Tacote", "Escoba de anisillo"," Karatataraku putsutiri (purépecha)", "Vassourinha", "Canchalagua", "Ńuńo Pichana", "Piqu pichana", "Mastuerzo", "Hierba De Dolor", "Saang-kabay". (Ziele całej rośliny)
S
pazmowy kaszel, zapelenie drog oddechowych, choroby układu oddechowego, gardło - napary z ziela oraz doustnie, żołądek, przeziębienia, hemoroidy, wągry, wypryski, trądzik, wrzody, trąd, biegunka, zapalenie nerek, dobry środek moczopędny, wzmacnia wątrobę, bóle migrenowe głowy, nerwo-bóle, spazmy, system nerwowy, opuchlizny, środek oczyszczający krew, afrodyzjak, nadpobudliwość i nerwowość, reguluje nieregularne miesiączkowanie, cukrzyca, etc.
Zewnętrznie: doskonały tonik wygładzający skorę, usuwa wągry, wypryski, ugryzienia owadów, do zakrapiania uszu - przy bólach uszu, do zakrapiania i przemywania oczu, bóle zębów, do przemywania nie gojących się ran, etc.

29.- CHANCAPIEDRA
(Phyllanthus niruri) l.: Euphorbiaceae.”Chanca piedra”, “Sacha foster”, ”Stone breaker”. (Ziele)
Stosowana przy kamicy nerkowej i żółciowej, Oczyszcza KREW, Żółtaczka B, ma działanie anty-bakteryjne i anty-wirusowe.

30.- CHUCHUHUASI 
(Maytenus macrocarpa)  R.&P. Briq. Celastraceae. ”Chuchuhuasi”, ”Chuchasha”, ”Chuchuasi”, "Trembling Back". (Kora)
Guzy-Tumory Skóry, Reumatyzm, Artretyzm, działanie przeciwbólowe - stawy, mięśnie - relaksuje spięte mięśnie, używana jest również przez mieszkańców Ameryki Południowej jako afrodyzjak, oraz środek zapobiegający rakowi kości, itp

23.-CONDURANGO
(Marsdenia condurango, M. reichenbachii) Gonobulos condurango Triana : Asclepiadaceas. ”Condurango”, “Tucasillu”, "Eagle Wine". (Bark)
Brak apetytu, niestrawność, rak żołądka, wrzody żołądka, krwawienia, anemia, anorexia nervosa - jadłowstręt psychiczny, itp
Przygotowanie:
1.6 g ~ 1/4
łyżeczki kory na szklankę zimnej wody, postawic na wolnym ogniu do zagotowania,
pozostawić niech pogotuje się 3 - 5 minut, odstawić, odcedzić i wypić w czasie posiłku  (3 x na dzień).

24.- COPAIBA OIL / COPAIBA BALSAM

(Copaifera paupera, syn. Copaifera officinalis, Copaifera reticulata Ducke.: Fabaceae. ”Copaiba”, “Copal”
, "Jesuit's Balsam" (oleista żywica)
Egzema, grzybice, problemy skórne, łupież, świerzb, wrzody, nie gojące się rany, hemoroidy, rak skóry, syfilis i inne choroby weneryczne, 
Aby pozbyć się blizn - wsmarowywać w miejsce gdzie jest blizna parę razy dziennie, przemywać; 
Bolące stawy, tężec - stosuje się kompresy na noc, 
Zapalenie pęcherza moczowego, wrzody żołądka, bronchit (doskonały żrodek wykrztuśny, oraz usuwający flegmę z płuc) - doustnie, 
zapalnie migdałów - pędzlować jamę ustną, 
bolące ucho, zapalenie uszu - 1 kroplę copaiba zmieszać z 1 kroplą oliwy z oliwek i zakropiać bolące ucho - 2-4 razy na dzień, itp)
Wewnętrznie:
5-8 kropli rozpuścić w łyżce ciepłej wody lub soku - nie popijać. 2 - 3 razy na dzień na pusty żoładek

2
8.- CUTI CUTI 
 (Notholaena nivea) Presl. Fern. Aspleniaceas.  “Cuti cuti”, ”raqui raqui”. (Ziele)
Cukrzyca i choroby związane z trzustką - wzmacnia trzustkę stosowane na przemian z PASUCHACA regeneruje trzustkę, reguluje poziom cukru. Doskonały środek na choroby dróg moczowych - zapalenie pęcherza moczowego, etc.
Zastosowanie
: pije się napar 1 szklankę 3 razy na dzień na pusty żołądek (godzinę przed lub po posiłku) - przy cukrzycy -przez dwa tygodnie, potem PASUCHACA jak wyżej przez dwa tygodnie, potem CUTI CUTI i tak na zmianę.

31.- DRAGON'S BLOOD/SANGRE DE GRADO - SMOCZA KREW (Croton lechleri) - Euphorbiaceae family, Latex - żywica, 
Peruwiańscy uzdrawiacze rekomendują Smoczą Krew:zewnętrznie na rany - aby szybciej się goiły, do podmywania, na rópnego rodzaju problemy skórne; jak egzemy, ugrezienia insektów, na trujący bluszcz i trujący dąb, swódzenia, świerzb, oparzenia, otwarte rany, nie-gjące się rany, grzybice, itp.  Doustnie stosowana jest przy: wewnętrznych krwawieniach, wewnętrznych i zewnętrznych owrzodzeniach, zapalenie migdałów, infekcje gardła, gruźlicy, zakłóceniach systemu trawiennego, reumatyźmie, itp.
Smocza Krew powinna znaleźć się w każdej domowej apteczce, szczególnie tam gdzie są dzieci. Doskonale nadaje się na rany: dezynfekując je, tamując krew, przyspieszając gojenie, na zadrapania, skaleczenia, poparzenia, itp. Posmarowana rana – nie piecze, nie swędzi, nie szczypie, przestaje boleć, co jest bardzo ważne u dzieci, doskonały środek na trujący bluszcz, etc., Znany i stosowany środek na raka przewodu pokarmowego,
Sangre de Drago - żywica to silny anty-utleniacz - niszczy wolne rodniki, niszczy szkodliwe bakterie,  virusy, grzybice, drożdżyca, bardzo efektywny środek na biegunkę - efekt widoczny w ciagu paru godzin, skutecznie niszczy
Bacillus subtilis, Escherichia coli, genital herpes lesions, etc.

Taspine
to leczniczy alkaloid obecny w żywicy Smoczej Krwi. 

Oferujemy najwyższej jakości żywicę (przebadaną przez dostawców a także naszych klientów w USA i we Francji) 100% nie rozcieńczaną alkoholem, itp
Latex/Sap żywica w płynie     taspine 2,5 - 4%
Latex/Sap żywica sucha  taspine 20% (tylko na specjane zamówienia hurtowe minimum 5 KG)
Kora powder          taspine 0.28% (tylko na specjane zamówienia hurtowe minimum 25 KG)

Wewnętrznie: 10 - 15 kropli (w zależności od wagi ciała, wieku i choroby) 100% Sangre de Drago na łyżkę wody lub na 1/3 szklanki naparu z Cat's Claw/VilcacoraUna De Gato 3 razy na dzień (1 godzinę przed lub po posiłku - na pusty żołądek).

Zewnętrznie:
Parę kropli rozsmarować na chore miejsce na skórze i czekać aż wyschnie (uwaga na ubranie, żeby nie pochapać - pozostawia trwałe plamy)
5 - 10 kropli rozpuszczone w szklance herbaty z Vilcacory/Cat's Claw  - to doskonały środek odkażający np. do przemywania ran, do podmywania (przy drożdżycy, itp), itp.

Jeden z naszych stałych klientów (Dyplomowany pielęgniarz) podał nam parę przepisów, które stosuje wśród swoich pacjentów z doskonałym powodzeniem:

One of our Client from California gave us the following tips (Many thanks to Roberto): 
1)
Nadpobudliwość: 
  
Przygotować napar z Cat's Claw/Vilcacora według przepisu na koćcu tej strony dodać
   15 kropli Sangre de Drago oraz sok z dwóch marchewek - pić na czczo rano (1 raz na dzieć) 

2) Hemorojdy:
  
Do 120 ml naparu Cat's Claw/Vilcacory dodać 5 kropli Sangre de Drago  pić na czczo rano i   wieczorem przez 8 dni, zrobić przerwę 3 dni, i znów. Sangre de Drago leczy i wzmacnia naczynia krwionośne a Cat's Claw/Vilcacora likwiduje zapalenie.

 Przepisy od naszych użytkowników dla zwierząt:

 
Bolący żoładek z wymiotami i konwulsjami u kota: 5 - 8 kropli Sangre de Drago w 1-3 szklanki naparu z MANAYUPY - kot wypił z apetytem i wszystko minęło jak zły sen.

Parę kropli Sangre de Drago podane w wodzie dla psa - zatrzymało silną biegunkę. 

34.- FLOR DE ARENA
(Tiquilia paronychioides) Boraginaceaes.
”Flor de arena”, “Yerba blanca”. Kwiat. Bogaty m.i. w żelazo i wapń oraz kwasotłuszcze nienasycone, etc.
Doskonały środek na oczyszczenie organizmu z toksyn - usuwa chemię, metale, kwas moczowy, etc. Pomocny przy odchudzamiu. Działa na system trawienny, działa moczopędnie, używany przez Indian do leczenia chorob wenerycznych - takich jak rzeżączka, okłady lub kąpiele - oczyszczają, ujędrniają i odmładzają skórę, etc. Doskonała kuracja oczyszczająco - odmładzająca podana na końcu strony. 

37.- GUANABANA/GRAVIOLA
(Annona muricata) L.: Annonaceae. ”Guanabana”, ”Chirimoya”,”Soursop”, "Nangka blanda", "Graviola", "Prickly custard apple", "Durian
benggala", "Zuurzak". (Liść)
Katar, nieżyt nosa, wewnętrzne wrzody, ataki woreczka żółciowego i wątroby, biegunki, choroby skórne, choroby serca, palpitacje serca, zaziębienia, reumatyzm, malaria, cukrzyca, depresja, nerwowość, wszawica-zawszenie, bezsenność, etc.
Ostatnio jest bardzo głośno o Gravioli jako cudotwórczym niemalże środku na wiele stanów rakowych. Pisze się w wielu publikacjach, że graviola działa zabójczo na komórki rakowe: piersi, prostaty, płuc, trzustki, lymfów - limphoma, wątroby - pozastawiając zdrowe komórki nietknięte. 
(Jeśli w kapsułkach to przyjmuje się ~7-8 gramow dziennie - czyli 4 capsułki 500mg 3 - 4 razy na dzień - najlepiej otworzyć kapsułki wysypać na łyżeczkę, połknąć i popić wodą). 

38.-GUAYABA
(Psidium guayaba) L.: Myrtaceae. ”Guayabo”, ”Guayabo blanco”. “Guava”. Cultivated. Fruit is edible. (Liść) Jeden liść Guayaba ma tyle vitaminy C ile trzy lub cztery duże pomarańcze.
Ból zębów, wymioty, szok emocjonalny, podagra-skaza/dna moczowa-(Eng. gout) - opuchnięte bolące palce u nóg, zawroty głowy- (Eng. Vertigo), reguluje nieregularny period, biegunka, wspomaga system immunologiczny - obronny organizmu,.

39.- HERCAMPURI
(Gentionella alborosea) Gil. Fabris.: Gencianaceaes. ”Hercampuri”, ”hercampure”,“ bitter tea”.  (Ziele)
Ziele watroby, wspomaga pracę wątroby i woreczka żółciowego, oczyszcza wątrobę, leczy opuchniętą wątrobę, stymuluje wydzielanie żółci, obniża poziom cholesterolu, eliminuje nadmierny tłuszcz, oczyszcza krew, stosowane przy żółtaczkach, cukrzycy, etc.
  
40 - HUIRA HUIRA
(Culcitium canescens sim. senecio ), "Trawa życiaę 
Ziele stosowane przy przewleklych chorobach płuc, przy chorobach związanych z drogami oddechowymi takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, kaszel, wykrztusnie. Wywar przygotowuje sie z lisci i łodyg etc. (Pije się jedną szklanlę na noc lub 1/2 szklanki rano i wieczorem). Pije się jedną szklankę dziennie. 

41.- HUAMANRIPA
(Senecio tephrosioides) Turcz.; Asteraceaes. ”Huamanripa”, ”huamanlipa”, ”huamanripa verdadera”. (Ziele)
Choroby dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, ropne zapalenia migdałów, kaszel, zaziębienia, grypy, usuwa flegmę z oskrzeli i płuc,  etc. Nalewka z ziela w rumie jest doskonałym środkiem rozgrzewającym stosowanym przy przeziębieniach i febrze.

44.- IPORURO
(Alchornea castaneifolia) Willd. Juss.: Euphorbiaceae. ”Iporuro”, ”Iporoni”, ”Macochihua”. (Liście z korą)
Używany od wieków na płodność dla panów, oraz na impotencję - afrodyzjak, przy reumatyźmie, artretyźmie, przy bólach mięśni i stawów, zaziębieniach, biegunce, etc.
Czesto stosuje się nalewkę alkoholową (50g wymieszać z 750 ml czystej wódki - nie spirytus, odstawić w ciemne miejsce i potrząsać butelkę od czasu do czasu po około 2-3ch tygodniach nalewka gotowa, odcedzić, przelać do ciemnej butelki - 1 łyżeczkę 3-4 razy dziennie,  na impotencję i na płodność rozmieszać łyżeczkę nalewki z 1/2 łyżeczki MACA w proszku).

45.- JERGON SACHA 
 (Dracontium loretense) Krause: Araceae. ”Jergon sacha”, ”Hierba del jergon”, ”Fer-de-lance”. (Korzeń - kłącze)
Zalecany i stosowany od wieków przez shamanów i ludność Amazonii na trzęsące się ręce, na drgawki (jak Parkinson), wiele się mówi, że pomaga  w przypadkach AIDS i raka - razem z Cat's Claw/Vilcacora oraz Tahuari/Pau D'Arco, działa anty-bakteryjnie i anty-wirusowo, etc.

46.- MACA
(Lepidium meyenii)  Maca, Maka, Peruvian Ginseng. (Korzeń)
Doskonały środek zwalczający anemię, osłabienia, przekwitanie, impotencję - skuteczny afrodyzjak, na niepłodność u panów i pań, na słabą pamięć, dodaje energii, siły, wzmacnia mięśnie i kości, stosowany przy rekonwalescencji, leczeniu osteoporozy, AIDS, na bezsenność, pamięć, menopauza, gruźlica, nie regularny period, system immonologiczny, etc. Maca to jeden z najbardziej znanych i opisanych ziół na zachodzie.
Jedna łyżeczka sproszkowanej Maca dziennie daje widoczne wyniki już po paru dniach. W smaku trochę podobna do bananów. Dzieci to lubią - dlatego świetnie nadaje się dla małych "anemików", które nie lubią jeść.  
 
46.- MANAYUPA
(Desmodium  mollicum) Sw. DC.: Fabaceae. ”Manayupa”, ”Amor seco”, “Beggar-lice”. (Ziele)
Oczyszcza organizm z chemii i toksyn, odmładza, podawany przy infekcjach i nerwowości, do podmywania przy infekcjach dróg rodnych.
Używany także jako ziele o magicznym działaniu m.i. aby odzyskać utracony obiekt miłości, etc.

47.- MUCURA

(Petiveria alliacea) L.: Phytolaccaceae. female "Anamu", "Mucura”, ”Micura”, “Mucura Hembra”, ”Sacha ajo”. (Ziele) 
Silny stymulant systemu immunologicznego, posiada anty-rakowe właściwości, anty -spazmatyczne, anty-reumatyczne; szczególnie na kolana i biodra, na silne bóle reumatyczno-artretyczne, na osteoporozę, na padagrę-dnę moczową (spuchnięte bolące palce u nóg), wyostrza pamięć i mózg, stymulant mentalny (ziele inteligencji), działa moczopędnie,  Używane przy chorobach układu krążenia, chorobach żył i arterii, przy rakach, etc. Ziele GRASICY (THYMUS) - działa dodatnio na wzrost (po uprzednim oczyszczeniu organizmu), żucie ziela powleka zęby powłoką zapobiegającą próchnicy zębów, działanie dodatnie na centralny system nerwowy, wstrzymuje męczący kaszel, stosowane przy paraliżach, beriberi, etc. MUCURA to wg Andyjskich Shamanów - jedno z najsilniej i najwszechstronniej leczących ziół to "święte ziele" ("ma magiczną siłę podarowaną przez Bogów").
Nie powinno byś używane przez kobiety w ciąży.
Ziele o wielostronnym działaniach magicznym, używane w wielu rytuałach magicznych m.i.: chroni przed urokami, klątwami (witchcraft), przed  pechem, przed złymi energiami, przed złośliwymi duchami, przed złymi zwierzętami i złymi ludźmi,  przed złośliwymi bytami, ddodaje odwagi, pewności siebie, oczyszcza ciało fizyczne, mentalne i astralne,  np. zmywa bóle głowy, używane w miksturach z Ayahuasca do podróży w innych wymiarach, do robienia amuletów i talizmanów, etc.
Przynosi ona szczęście szczególnie uczniom, którym zaczynają stopnie iść w górę (pić napar z mucury - herbatkę i nosic przy sobie, parę kawaleczków w kieszeni lub w torebce).
Szamani twierdzą, że Mucura balansuje centrum komunikacji i centrum serca.
Leczy emocje i leczy duszę; wielu mędrców twierdzi, że każda choroba zaczyna się od długotrwałych negatywnych emocji np. stress, smutek, żal, dramaty, strach, złość, zawiść, zazdrość, nienawiść, itp, każda emocja emanowana jest z określonego organu ciała blokując przepływ energetyczny danego organu i niszczy ten organ. Negatywne emocje ranią duszę.48.- MULLACA LEAF 
 (Physalis angulata) L.: Solanaceae. ”Mullaca”,”Bolsa  mullaca”,”Capuli cimarron”. Owoce jadalne, napar z liści jest używany jako środek moczo-pędny, przeci-zapaly, środek dezynfekujący, przy problemach wątrobowych, reumatyzmie, przy malari, bólach ucha, problemach skórnych, działa zabójczo na robaki, również używany przy astmie i żółtaczce. 
Mullaca  (choroby skórne, uszu, wątroby, malaria, reumatyzm, itp)
Melanoma, Leukemia, rak płuc, jelita grubego. Stymuluje produkcję T i B lymfocytów.

49.- MUŃA MUŃA
(Minthostachys setosa) Biq.: Lamiaceaes. ”Muńa”, ”Arash muńa”. Napar stosuje się przeciw - zapaleniom - zapalenie dróg moczowych, zapalenie pęcherza moczowego, chroniczne choroby układu oddechowego związane z bakteriami oraz wirusami, stosowany  przy przeziębieniach, bronchicie, silny antybiotyk, stosowany przy AIDS/HIV, przy bólach, mobilizuje system immunologiczny organizmu, dodaje energi, okłady na oczy - relaksują i wzmacniają wzrok, pomocny przy bólach trawiennych,
etc. Pije się 1/2 szklanki naparu 2 - 3 razy dziennie, miedzy posiłkami. Przy wrzodach żołądka i dwunastnicy stosuje się razem z Sangre de Drago, Una de Gato/Cat's Claw/Vilcacora oraz Pau D'Arco/Tahuari


50 OJE
(Ficus insipida)
Willd.var. insipida: Moraceae. ”Oje”, ”Doctor Oje”.

Indianie południowej Ameryki uzywają OJE (żywicę) do przeczyszczenia i oczyszcenia z robaków
(glisty, ameba, tasiemiec, etc) Jedna łyżka na 1 litr soku pomarańczowego lub soku z trzciny cukrowej, lub innego soku. Pic po 240 ml (1 szklankę) co drugi dzień aby oczyścić jelita z pasożytów. W czasie kuracji mówi Szaman: unikać tłuszczów i tłustego jedzenia, oraz soli przez tydzień, nie wystawiać ciała na słońce (czyli nie opalać się), oraz unikać obcych we własnym domu, najlepiej przesiedzieć w domu bez wizyt obcych);  jesli nie przestrzega sie zakazów powstaną białe plamy na skórze...
Indianie używają też żywicę do nacierania bolących reumatycznych stawów.
For more info click here.


51.- QUININE- CHININA (Cinchona officinalis)
Treatment of malaria, treatment of night-time leg cramps
, reguluje tetno serca, uspakaja nerwy, redukuje bol,

53.- PASUCHACA
(Geranium dielsianum) Knuth: Geraniaceaes. ”Pasuchaca”, ”pasochaca”. Wild.  Napar z Pasuchaca to doskonały środek razem Cuti Cuti na cukrzycę - regeneruje trzustkę, reguluje - stabilizuje poziom cukru we krwi, stosowany przy raku trzustki, etc Pasuchaca zawiera doskonały ciąg kwaso-tłuszczów, ślady minerałów, amino-kwasy oraz anty-oxydanty (przeciw-utleniacze) w doskonałych proporcjach, które są wchłaniane przez komórki w całościowych strukturach-ciągach, przez co regenerują organ na poziomie komórkowym, etc.

54.-RUE PERUVIAN / Ruta Peruwiańska

(Ruta graveolens peruviana) reguluje bolesny nieregularny period, histeria, nerwowość, zatrucia, itp.
 
Wysoko cenione ziele magiczne do ochrony i nie tylko, etc.
(Uwaga: Kobiety w ciaży nie powinny stosowac)


56.b - SHARK CARTILAGE - CHRZĄSTKA REKINA

- to bardzo popularny lek na choroby stawów, na raka, na guzy, zapalenie ścianek wewnętrzych jelit, osteoporozę, etc

60.- TAHUARI or PAO DE ARCO / Taheebo / żółta (yellow):
(Tabebuia serratifolia): Bignoniaceae.”Tahuari”, “Surinam greenheart”, "Lapacho", "Ipes", "Taheebo".
Używa się wewnętrzną korę, kwiaty i liscie
RAK, AIDS, Guzy-Tumors, Silny Antioxidant, Oczyszcza KREW z wolnych rodników, Poprawia System Immunologiczny-Odpornościowy Organizmu, leukemia, drożdżyca, cukrzyca,- bardzo pomocne przy regeneracji trzustki (stosuje się razem z Cuti-Cuti i Pasuchaca).
Pau D'arco - które oferujemy jest odpowiednia dla osób z cukrzyca* - stosowana jest przy poważnych schorzeniach trzustki i watroby, półpasiec
,  etc.
                     (* Tabebuia impetiginosa - popularna na rynku - podnosi poziom cukru)

Vilcacora Cat's Claw 
 (AIDS, z Tahuari na RAKA, Przewlekłe Bóle/Choroby, Limfy, System Odpornościowy organizmu, itp)

61.- 
UNA DE GATO (Uncaria tomentosa), "Vilcacora", "Cat's claw" - Rubiaceae family
Uzywana wewnętrzna kora.
AIDS, HIV, w kombinacji z Tahuari na RAKA, Przewlekłe Bóle/Choroby, Limfy, zapalenia i infekcje dróg moczowych, artretyzm, reumatyzm, rwa kulszowa, wrzody, guzy, podagra, Epsteina-Barr wirus, zatrucia, krażenie, nadcisnienie, żylaki, hemoroidy, nadwrażliwosć, odbudowuje słaby system immunologiczny. 

Cat's Claw hamuje wzrost i rozmnażanie się komórek rakowych - jak wykazały badania. Więcej informacji tutaj

62.- WIRA-WIRA (Gnaphalium vira-vira ) 
Mol.. Asteraceaes. ”Huira-huira”, “Vira-vira”, “Huira-huayo”. Wild.
chroniczne problemy dróg oddechowych, rak płuc, działanie wyksztuœne. Doskonały tonik - oczyszcza płuca i drogi oddechowe, rak płuc, etc.  Pić należy jedną szklankę ciepłego wywaru na noc.


63- WINA WAYNA or WINA WINA 

(Senecio camosus s. sencio nivalis) "hierba luisa macho", "hujchor", "hila-huila", "semaro-­huamash" (forever young -wieczna młodosć). "Huanarpo macho" Peruvian
Bardzo popularne zioło, używane od wieków przez Indian Ameryki Południowej i nazywaja je "wieczna młodość". Twierdzą oni, że wywar z "wina wayna" odmładza i regeneruje system nerwowy, oraz cały organizm. Dodaje energi i witalnosci, jest doskonałym afrodyzjakiem, działa anty-reumatycznie, usuwa zapalenia stawów oraz inne zapalenia, jest żródłem młodosci i energii.65.- YACON

 (Smallanthus sonchifolius syn. Polymnia sonchifolia).
Yacon bulwy-korzenie mają słodki smak jak owoce. Jedzone są surowe - suszone przez tubylców. Suszone są na słońcu - słońce zwiększa słodycz. Jedzenie Yacon w niektórych partiach Amazoni łączone jest ze szczególnymi rytuałami religijnymi oraz kulturowymi. Yacon posiada: innulin (więcej niż Jerusalem artichoke), fructose, glucose, sucrose, minerały m.i.:  potassium, phosphorus, iron, zinc, magnesium, sodium, calcium and copper, vitaminy: vitamina C, tiamina, riboflavina, niacina, oraz enzymy.
Yacon używany i zalecany przez znawców przy cukrzycy, problemach związanych z trawieniem, arterio-sklerozie, wysokim poziomie cholesterolu, wspomaga pracę trzustki, pomocny przy wchłanianiu wapnia, oraz przy wchłanianiu witamin typu B Complex, pomocny przy problemach związanych z nerkami oraz problemach skórnych, pomocny przy owrzodzeniach jelit, zapobiega zaparciom, uznany za skuteczny środek przeciw-rakowy, łagodzi stres. Jest to również doskonały środek na obniżenie łaknienia - "anty - apetytowy", skutecznie pomaga przy odchudzaniu 1 kasułkę lub 1/4 łyżeczki  przyjąć 20 minut przed posiłkiem 3 razy na dzień, już po miesiącu czuje się różnicę, spowodowaną wydajniejszą pracą trzustki oraz lepszą przyswajalnością wartości odżywczych pożywienia.
Liście i łodyki zawierają od 11% do 17% protein, oraz podobne składniki jak korzeń. Smakowo korzeń jest słodki a liście gorzkawe.
 


Notatka: Bardzo jest ważne przy każdej kuracji, oczyszczenie organizmu z odłogów w jelitach, z toksyn i z pasożytów (wg. Dr Huldy Clark pasożyty są zawsze obecne - kiedy są komórki rakowe w organiźmie) - prosimy zapoznać się z Fiber Buddy
oraz z 
Knock Out
Przygotowanie Naparu z ziół:
Poniższy przepis dotyczy większości peruwiańskich ziół, chyba, że jest podane inaczej w opisie danego zioła - prosimy sprawdzić wyżej.

3.6g (1 płaska łyżeczka) ziół zalać 3-ma szklankami wrzątku, podgotować na małym ogniu 3-7 minut, przelać wszystko do termosu i zostawić na noc. Rano odcedzić i pić między posiłkami 1 godzinę przed lub po posiłku (na pusty żołądek). Wieczorem przygotować na następny dzień.

Ziołowa Kuracja Oczyszczająco – Odmładzająca
 
Każdy, kto dba o zdrowie, chociaż raz w roku powinien oczyścić organizm.  Aby oczyścić jelita - najskuteczniejszy jest Fiber Buddy, aby zregenerować organizm i zapobiec nowotworom bardzo skuteczne są Zioła z PERU: Stosować Manayupa dwa tygodnie, Flor de Arena dwa tygodnie, Hercampuri dwa tygodnie.
Aby odmłodzić skórę i mózg przez następne dwa tygodnie tzn. tydzień siódmy i ósmy pije się Wina Wayna - 3 razy na dzień po pół szklanki.

  
       
         
Ż
eby kupic zioła z Peru nacisnąć tutaj-->
         
                       PŁACI SIĘ MASTER KARTĄ LUB VISĄ
      

Aby skontaktować się z nami prosimy wysłać e-mail: info@weight-care.com lub zadzwonić  nasz telefon: (905} 278-0732

Natural Remedies Haven Ltd. to hurtownia i sklep (prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową) - Mississauga, Toronto, Kanada,  
 
Bibliography click
here     
                              
Katalog Produktów -->
                    Wysyłamy nasze Produkty na cały Świat 
                       mamy Tysiące Wdzięcznych Klientów
    

Home

Back

Catalog  |  Herbs from Peru   | Fiber Buddy  |  Supplements  | Herbs+  |  Unique Items  | Books+  | Order Info  | Links Add Link | About Us  | Health Tips | Site Map | Home 

Note: The material presented, is not intended to cure, diagnose, or prescribe treatment and is not intended to replace proper medical care. The information given  is for educational information - to help in becoming better informed about building and maintaining wellness and in helping the body to normalize itself.  It is wise to consult the Licensed Health Practitioner before starting any weight control or other health improving program.
Your use of information available on or through this site is your own responsibility and at your own risk. 
Legal Information
Comments? Mail to
info@weight-care.com © Copyright Natural Remedies Haven Ltd.